Info z rodičovského stretnutia

obr: Info z rodičovského stretnutia

Prítomní rodičia boli na úvodnom stretnutí informovaní o organizačných veciach ako aj plánoch na nasledujúcu sezónu. Pre informovanosť tích, ktorí sa nemohli zúčastniť ako aj pre kompletizovanie myšlienok a informácii je nasledujúci text.

Realizačný tím

Hlavný tréner - Ing. Radoslav Vanko (zároveň 2. asistent v zápasoch U14)

Asistent pre U15 - Róbert Henžel (zároveň hlavný tréner v zápasoch U14)

Asistent pre U14 - Norbert Varecha (vedúci v zápasoch)

pozn.: obe kategórie trénujú súčastne s jednotným tréningovým procesom, rozdeľovanie do menších skupín podľa obsahu tréningu tak, aby bola zabezpečená plynulosť, kvalita a primeraná náročnosť vrámci skupiny - prioritou individuálny rozvoj jednotlivca

Súťaž a ciele

Po minulej sezóne sa podarilo opätovne získať 1. žiacku ligu, po ktorej sme túžili nielen funkcionári, tréneri a hráči v klube, ale aj bola častou otázkou a požiadavkou vás rodičov. Preto verím, že všetci urobíme všetko preto, aby sa nám podarila táto súťaž udržať čo najdlhšie pre náš klub. Súťaž má svoju náročnosť a je potrebné pre úspešné účinkovanie a najmä napredovanie urobiť aj niečo navyše mimo samotný tréningový proces oproti predchádzajúcim sezónam, niečo teraz obetovať pre budúci úspech, prispôsobiť rodinný program pokiaľ je to možné. Chceme to zvládnuť spoločne s vami a preto je dôležitá naša spolupráca (TRENERI, RODIČIA, HRÁČI).

Tréningový proces je nastavený kompromisom medzi dostatočnou záťažou a voľným časom. Preto sú všetky víkendy v prípravnom období voľné, aby ste ich mohli využiť na trávenie voľného času vrámci rodinného programu. Taktiež sme sa snažili mať aspoň jeden deň v týždni voľný deň pre regeneráciu a oddych od futbalu (s výnimkou prvých dvoch týždňov). Preto verím, že aj z vašej strany dokážete tento kompromis oceniť a svoje voľnočasové aktivity si budete plánovať na voľné dni pokiaľ je to možné.

Top prioritou je pre obe kategórie individuálny rast hráčov. Pre 2004 s dôrazom na prípravu pre dorastenecké kategórie, kde nám 1. liga tento rok bude ukazovateľom napredovania, chceme obstáť čo najlepšie. Pre 2005 je tento rok nábehovým po prechode na veľké ihrisko a prípravným na budúci rok kedy sa bude hrať o zotrvanie v súťaži. Výsledky sú pre nás dôležité avšak pokiaľ dokážeme do zápasov vniesť veci z tréningového procesu a budeme vidieť progres bude to pre nás dôležitejší ukazovaľ ako konečný výsledok zápasu.

Nemáme ambíciu rovnať sa futbalovým akadémiám, ktoré pracujú v úplne iných podmienkach s výbermi hráčov z celého regiónu. Je to však vynikajúca konfrontácia s top tímami, ktoré nám môžu byť inšpiráciou a obrovskou výzvou na maximalizovanie našej snahy. Chceme však ukázať, že aj v našich podmienkach dokážeme kvalitne pracovať a vychovávať hráčov pre vyššie súťaže. Poprosím o podporu hráčov v tomto smere.

Tréningy

Kompletný program, ktorý je pravidelne aktualizovaný podľa zmien nájdete na úvodnej stránky v Google kalendári, ktorý si môžete stiahnuť do telefónov (pozn. pokiaľ je to možné nastavte si aktualizáciu dennú, aby sa vám do telefónu zobrazili aktuálne informácie).

Doobedné tréningy sú zatiaľ naplánované na 9:30 - poprosím o kontrolu spojou pre dochádzajúcich, či je tento termín v poriadku (môžeme sa hýbať 30 minút hore-dole).

6.8. a 13.8. v pondelok doobeda sú naplánované tréningy v piesku na kúpalisku v ZH. Poprosím o dohliadnutie na to, aby mali chalani na tento tréning pripravené nejaké ponožky, aby si naspôsobili pľuzgiere a popáleniny v piesku, ktoré im potom nebodaj zahnisajú.

MINIKEMP (2.8., 3.8.)

Počas oboch dní hráči absolvujú 3 TJ na štadióne zamerané na prácu s loptou. Obed je zabezpečený (buď v Rybe alebo na štadióne) v cene obedového menu (presnú cenu oznámim po zajednaní). Medzi tréningami môžu tráviť čas v priestoroch štadióna alebo byť po dohode u "žiarčanov".

Po poslednom tréningu v piatok by mala byť regenerácia vo vode. Nakoľko nie je reálne ísť s cca 30 chalanmi na kúpalisko a zabezpečiť ich bezpečnosť, chcem Vás poprosiť o naplánovanie času tak, aby ste absolvovali regeneráciu vo vode s hráčmi vy. Výber miesta nechám na vás, ale ak je to vo vašich silách budem veľmi rád (a hlavne nohy vašich detí :) ) pokiaľ by ste to vedeli zabezpečiť. Vopred ďakujem.

Zdravotné prehliadky

Pre účinkovanie v súťaži je dôležité mať potvrdenie od športového lekára. Je to dobré aj pre informáciu o zdravotnom stave hráča a výkonnosti, nielen pre nastavenie tréningového procesu, ale aj pre odhalenie prípadných zdravotných obmedzení.

Termíny sú 31.7. - 4 hráči (13.00), 27.8. pre 2004 - 12 hráčov, 28.8 pre 2005 - 12 hráčov.

Na termín 31.7. poprosím nahlásiť 4 hráčov, ktorý nemôžu v auguste (navrhujem Beňo, Kováč, Tabernaus, ...)

Na dni 27.8. a 28.8. je priestor pre 3 skupiny po 4 hráčov (4 o 8.00, 4 o 10.00, 4 o 13.00). Poprosím preto o nahlásenie 4 hráčov na každý termín plus zodpovednú osobu, ktorá ich tam odvezie a absolvuje s nimi prehliadku. Ďalší hráči pôjdu v ďalšom termíne, ktorý dostaneme.

Organizačné info a pravidlá

Na všetky zápasy budú hráči cestovať spoločne na zápas aj zo zápasu. Výnimkou sú len výnimočné rodinné udalosti.

Dôvody sú dva:

  1. TEAMBUILDING - hráči trávia spolu aj iný čas ako len na ihrisku, či tréningu a vytvárajú tak lepší kolektív
  2. EKONOMIKA - klub hradí ročne nemalú čiastku na dopravu kategórii, pokiaľ sa zo zápasu máme v autobuse vracať domov len tréneri a hŕstka hráčov (čo sa v minulosti stávalo), klub nám nebude zabezpečovať autobusy a peniaze použije inde avšak dopravu budú zabezpečovať komplet rodičia. Verím, že to pochopíte a nebude s tým problém (ten sa totiž prenesie potom na nás trénerov, ktorí to musíme vysveľovať prečo "vozíme vzduch")

Členské po novom

Od novej sezóny bude výber členského fungovať cez elektronický systém bez výberov peňazí trénermi a vkladov cez rodičov, trénerov, hráčov,... O podrobnostiach Vás budem informovať po porade, na ktorej budeme s tým oboznámení. Na teraz Vás poprosím o vyplnenie formulára, cez ktorý zbierame dáta potrebné pre vloženie do tohto systému pre správne párovanie platieb.

FORMULÁR

Komunikácia

Komunikovať budeme pre lepšiu efektivitu cez jednu osobu.

Kontaktná osoba pre obe kategórie: tréner Radoslav Vanko - 0903 155 485

Buďme prosím k sebe otvorený a nepodporujme zakrývanie lenivosti, nezodpovednosti, vyhovárania sa a zľahčovania si veci hráčov. Prinúťme ich sa premôcť aj keď sa im nechce alebo sú unavení. Trocha premáhania sa a sebadisciplíny im pre život neuškodí :)

Ospravedlnenie na tréning alebo zápas by mal riešiť hráč sám, nie cez sms ale telefonicky. Nech sa naučia byť zodpovední za svoje povinnosti. Už sú dosť veľkí :) V prípade výnimočných rodinných situácií môže rodič.

Komunikujme otvorene o ich zdravotnom stave, povinnostiach, problémoch, pocitoch. Spoločne vplývajme na ich rozvoj (nielen futbalový), buďme si navzájom nápomocní. Zo skúsenosti viem, že niektoré veci, ktoré rodičia nedokážu dieťa presvedčiť, dokáže vyriešiť tréner a naopak. Aj na to sme tu a aj to je naša úloha trénerov.

Informácie Vám budeme poskytovať na webových stránkach kategórii, facebooku, telefonicky, v Google kalendári.

 

V prípade potreby ma neváhajte kontaktovať v akejkoľvek veci

 

ĎAKUJEM ZA POCHOPENIE, POMOC A SPOLUPRÁCU.

Vanko


Oznamy

08.01.2019 22:06:44 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy v piatok 11.1.

V piatok 11.1.2019 o 16:00 pozývam všetkých hráčov na úvodný tréning jarnej časti sezóny. V príprave nás čaká 8 prípravných ...

Tréningy

13.12.2018 12:13:20 Tréningy

Tréningový plán na prechodné obdobie

V zimnej prestávke je dôležité, aby ste si poriadne oddýchli a načerpali veľa energie. Oddych, ale pre športovcov neznamená len ...

Rôzne

18.09.2018 13:05:53 Rôzne

Mlieko ako regeneračný nápoj

Krátko po záťaži je potrebné doplniť organizmu chýbajúce energetické zdroje, tekutiny a stavebné látky na rýchlu obnovu energetických zásob a ...

Rôzne

18.09.2018 08:32:05 Rôzne

Návod na prípravu domáceho jonťáku

Pri pitnom režime športovcov je dôležité nielen množstvo a pravidelný príjem tekutín, ale počas zvýšenej záťaže aj obsah samotného nápoja. ...

Rôzne

18.09.2018 08:13:21 Rôzne

Ako zvýšiť výkonnosť vhodnou životosprávou

Tento článok je rovnako dôležitý pre hráčov aj rodičov. Lekárske prehliadky a ich výsledky nám ukázali okrem rôzneho stupňa výkonnosti ...

Žiaci

02.09.2018 22:06:12 Žiaci

Prvý bod v súťaži

FK POHRONIE vs. MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:0) Zostava: Kapusta - Baláž, Krčmár, Jakab, Mánik, Blahút, Kováč, Glézl, Pilník (62. ...

Tréningy

02.09.2018 21:39:24 Tréningy

Vyhodnotenie dochádzky v letnom prípravnom období

V priloženom súbore prikladám vyhodnotenie dochádzky pre obe vekové kategórie U14 a U15 v prípravnom období, t.j. od 20.7. - ...

Zápasy

26.08.2018 16:02:37 Zápasy

Vysoká prehra v Žiline

MŠK Žilina - FK POHRONIE 12:0 (1:0) Zostava: Kapusta - Baláž, Hric, Jakab, Košík (45. Blahút), Pilník (62. Boháč), Krčmár, ...